Tanıtımlar

Metal Lazer Sinterleme Nedir?

Metal lazer sinterleme teknolojisine sahip 3D yazıcılarda parça üretimi, metal tozların yüksek sıcaklıkta lazer etkisiyle katman katman sinterlenmesi sonucu gerçekleşir.

Metal Lazer Sinterleme Avantajları Nelerdir?

Geleneksel yöntemlere göre daha az maliyetle ve kalıp üretimine gerek olmadan üretilir. 3D metal yazıcıdan parçalar hazırlanır ve endüstriyel işlere hız kazandırılır. Kaliteli 3D baskıdan parça üretim işleminde titanyum, inconel,  alüminyum, paslanmaz çelik gibi malzemeler kullanılır. Bu malzemeler kullanılarak, ısı, kaplama ve sterilizasyon yoluyla daha fazla muamele görebilecek şekilde tamamen yoğun, korozyona dayanıklı ve sağlam metal parçaları oluşturulur. Üretilen modellere bazı ek işlemler uygulayarak sızdırmazlık, polisaj ve yüksek performans beklentileri karşılanabilir.

 

Metal Lazer Sinterleme Sistemini Neden Kullanmalısınız?

DMLS (Direk Metal Lazer Sinterleme) teknolojisine sahip 3D yazıcıdan üretilen parçaları, dökme metal parçalarından daha güçlü ve daha yoğundur. Hızlı prototipleme yöntemi olarak DMLS teknolojisi, daha hızlı üretim ile parçalarınızın seri üretimine daha kısa sürede geçmenizi sağlar. Parçalarınızın pazarda (fuarlarda) hızlıca yer almasına yardımcı olabilirler. Metal 3D baskı, kompleks yağ ve gaz bileşenleri, özel tıbbi kılavuzlar, kısmen konsolide edilmiş havacılık parçaları ve sağlam fonksiyonel prototipler için ideal bir 3D yazıcıdan parça üretme yöntemidir. Havacılık ve savunma sanayi başta olmak üzere otomotiv, kalıp ve medikal sektörleri de metal lazer sinterleme teknolojisinin en yoğun kullanıldığı alanlar.

Yorum yazın