Kadınca

Yüzdeki izlerden kurtulmanın yolları

Cilt konusunda kadınların ne kadar bakımlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle yüz bölgesinde oluşan akne izleri ve sivilce lekelerinden kurtulmak isteyenlerin çeşitli bitkisel karışımlar ve kremler kullanıldığı biliniyor. Sivilcelerin hormonlara bağlı fazlalaşması ile beraber cildin yapısında izler ve lekeler oluşması özellikler bakımlı kadınların en müzdarip oldukları durumlar arasında yer alıyor. Yüz bölgelesinde çökme ve kabarma izleri makyaj malzemeleri ile kısa bir süre ortadan kaybolsada, kişinin psikoloijk yönden kendini kötü hissetmesine neden olabiliyor

Yüz kısmında ortaya çıkan lekelerin nedeni olarak cildin yeteri miktarda kolajen üretmediği dönemlerde artış gösterdiği biliniyor. Oluşan yara ve lekelerden kurtulmak için kolajen miktarını arttırmaya odaklı micro-roller ve serumlar ev ortamında bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Cildinizin daha kötü bir hal almaması için peeling uygulası yapmanızda gerekir.

kolajenden kaynaklı sorunlarda ; Dermaroller tedavisi,Dermabrazyon, Açık tonlular için lazer tedavisi ve kimyasal peeling uygulamaları yaptırılması gerekebilir.

Bunun Dışında bulunan Yara İzlerinden kurtulma yolları

Kistik akne sorunları iyileşme sürecinde üretilen fazla kolajenden meydana gelmektedir. Bu sorunla karşılaşan hastaların akneleri ortadan kalkmış olsada cilt bölgesinde akne sorunları devam ediyormuş gibi görünebilir. Bunun için bölgesel steroid veya steroid enjeksiyonu yöntemine başvurulmaktadır. Ayrıca cilt yaralarının tedavisinde uzmanlar tarafından yardımcı kremler kullanılabilir.

Ciltin koyu veya açık olmasıda önemlidir, aknenin koyu ciltlerde bıraktığı koyu lekeler diğer sivilce izlerine göre daha farklıdır. Bunun için peelinglerle ve dermaroller tedavisi gerekir.

yuzdeki-izlerden-kurtulmanin-yollari

Yorum yazın