Nasıl Yapılır

Yandex Arama Hatalı Sorgu Düzeltme Ayarı

Yandex kullananların sayısı gün geçtikçe artıyor olabilir. Biz de bu duruma binaen Yandex arama motoru ile ilgili bir ipucu paylaşmak istedik. Yandex Arama motorunda sorgu hatalarını otomatik düzeltme özelliğini açma veya kapatma hakkında konuşacağız.

Yandex Arama motoru Rusya’nın parlayan yıldızı olarak karşımıza çıkıyor. Verdiği hizmetlerle her geçen gün kaliteli hale gelen Yandex, arama motoru konusunda da oldukça iyi. Peki yanlış yazdığınız bir arama sorgusu otomatik düzeltilmiyor mu? Ya da siz bu sorgunun düzeltilmesini istemiyor, olduğu gibi arama yapmak mı istiyorsunuz? O halde aşağıdaki yolu takip edin ve ayarlarınızı düzenleyin.

 

yandexxxxx

Örnek: Yandex Arama’da indr şeklinde bir arama yaptınız. Kelimeyi yanlış yaptınız. Bunu yandex otomatik olarak alt kısımda indir şeklinde düzenleyecektir. Bunun olmaması için yani düzeltmeyi kaldırmak için

https://www.yandex.com.tr/search/customize bu adresi açın. Sağ alt kısımlarda “sorgunun düzeltilmesi” satırı var. Bu otomatik olarak işaretlenmiştir. Bunu “seçenekleri göster” şeklinde değiştirin. Bu sayede yandex işinize pek karışamayacaktır.

sorgunundüzeltilmesi

Yorum yazın