Wordpress

WordPress Yedek Alma ve Geri Yükleme – Site Yedekleme

WordPress yedek alma işlemi herhangi bir güvenlik tehtidine karşılık alınabilecek açık ara en iyi önlem. Wordpress yedek alma işlemi yapmak oyunlarda olduğu gibi “save”leyerek gitmeye benzer.

Fakat oyunlarda bile bazen save’lemeyi unutuyor hatta bazen üşeniyoruz bile… Aynı şey wordpress yedek alma işlemi içinde geçerli.

Manuel olarak wordpress site yedekleme her zaman için geçerli bir opsiyon olarak dursa da, kendimizi kandırmaya gerek yok.

WordPress otomatik yedek alma işlemini biz zamanlasak ve kendiliğinden işleyen bir sisteme dönüşse daha güzel olmaz mı ? Kesinlikle!

#Ben şahsen kendi blogumda manuel olarak değil, wordpress otomatik yedek alma işlemi uyguluyorum. Daha doğrusu kullandığım wordpress yedek alma eklentisi bunu benim için otomatik uyguluyor.

Tabii yine de tercih sizin. Yazımda sizlere wordpress yedekleme nasıl yapılır ? Hem eklenti kullanarak otomatik, hem de maneul yöntemlerle adım adım anlattım.

Yazımda wordpress yedekleme ve geri yükleme işlemlerini hem cPANEL üzerinden, hem FTPüzerinden hem de wordpress yedek alma eklentisi üzerinden nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde göreceksiniz.

Yorum yazın