Nasıl Yapılır

Windows 10’dan Windows 8 veya Windows 7’ye Geri Dönme

Windows 10’dan memnun kalmadıysanız sizlere basit bir şekilde bir önceki sürümünüze nasıl geri dönersiniz göstermek istedik. Adımlara geçmeden önce sizlere küçük bir kaç detaydan bahsetmek istiyorum. Windows 10’u yüklediniz, aşağıdaki adımları kullanmak için yükseltme işleminden sonra 10 gün geçmemiş olmalı. Yoksa aşağıdaki adımlar kullanılamaz. Bunun sebebi Microsoft’un artık Windows 10 kullanmaya karar verdiğinizi düşünmesi ve geri dönmeyecek olmanızdır. Yani beğenip beğenmediğinize hemen karar verin.

  • Başlangıç düğmesini > Ayarlar  > Güncelleştirme ve güvenlik  > Kurtarma yolunu takip edin.
  • Windows 10’un önceki sürümüne geri dönün altından Başlarken‘i seçin

Bu adım bilgisayardaki bütün dosyalarınızı korurken ayarları ve yükseltme ile gelen ya da sonra yaptığınız güncellemelerle gelen sürücüleri silecektir.

  • Başka bir yöntem, bilgisayarın fabrika ayarlarına geri dönün. Bu sayede eğer PC Windows 8 ya da 7 ile geldiyse bu sürüme geri dönecektir. Lakin bütün dosyalar silinir. PC ilk açtığınız hale gelir.
  • Ayarlar  > Güncelleştirme ve güvenlik  > Kurtarma > Bu bilgisayarı sıfırla Başlarken bölümüne gidin ve Fabrika ayarlarını geri yükle
  • Lakin bu ayar bütün bilgisayarlarda karşınıza çıkmayabilir.

Son olarak hiç birini yapamadıysanız https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download adresinden yeni Windows’u indirin. Ama bunun için sizden yazılımın anahtarını isteyecektir. Yani zamanında satın almış olmalısınız.

windows-geri-donme

Yorum yazın