Nasıl Yapılır

Windows 10 Güncellemelerini Durdurma

En yoğun zamanda internetinizi sömüren ya da bilgisayarınızı donduran güncellemelerin gerçekleşmemesini istiyorsanız sizlere basit bir yöntemden bahsediyoruz. Bu yöntem sayesinde bilgisayarınız Windows Update güncellemelerini yapmayacak. Bir diğer bir seçenek ise güncellemeyi istediğiniz zaman elle yapabileceksiniz.

Windows varsayılan olarak güncelleştirmelerin otomatik yapılması için bir kaç ayarla geliyor. Güncelleme ile uğraşmak istemeyenler de bunu kabul ediyor, ama zaman içinde bu güncellemeler başınıza dert olabiliyor. Şimdi bunu nasıl durduracağınızdan bahsedelim.

Başlat kısmındaki aramaya services ya da hizmetler yazıyorsunuz. Burada Windows Update satırını bulmanız gerekiyor. Bu satıra tıklayın ve açılan küçük pencerede genel sekmesinin altında yer alan başlangıç türü kısmından değişikliği yapacağız. Burada tamamen durdurma, elle yapma ve otomatik seçenekleri var. Tamamen durdurursanız Windows Update kesinlikle sizden habersiz arka planda veya herhangi bir şekilde güncelleme yapmayacaktır. Elle seçerseniz istediğiniz zaman güncellemelerinizi yükleyebilirsiniz. Diğer seçenek tamamen kapatır.

Durdur ve tamam deyip tamamlayın. İleride fikrinizi değiştirdiğiniz zaman aynı yöntemler güncelleme alma seçeneğinizi değiştirebilirsiniz.

Yorum yazın