Nasıl Yapılır

WhatsApp Web Nedir Neden Kullanılmalı?

Bu yazıda çoğu zaman hayatınızı kolaylaştıracak WhatsApp Web ile neler yapabileceğini bahsedeceğiz. İlk önce WhatsApp Web nedirden kısaca bahsedelim.

WhatsApp Web, mesajlaşmanıza bilgisayar üzerinden tarayıcı yardımıyla devam etmenizi sağlayan bir hizmettir. Tamamen WhatsApp ‘a aittir. Herhangi bir eklenti değildir. WhatsApp Web ‘e nasıl girilir? Giriş yapmak için https://www.whatsapp.com/ adresine gidin. Telefonunuzdan Whatsapp’ı açın. Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesini tıklayın. Burada WhatsApp Web satışına tıklayın. Qr kodu okuma özelliği açılacak. TarayonıDa yer alan kodu okutun anında giriş yapacaktır.

WhatsApp Web neden kullanılmalı ve ne işinize yarar? Ortamımız telefonla mesajlaşmaya uygun değilse bu yöntemi kullanın.

Hızlı şekilde mesaj göndermek için bu yöntemi kullanın.

Toplu fotoğraf paylaşımları daha basittir.

Bilgisayarınıza yer alan dosyaları telefonunuza almaya uğraşana kadar WhatsApp Web üzerinden gönderin. Örneğin bir hesap ekstresi göndereceksin. Pdf formatındaki bu dosyayı ilk önce telefonunuza almanız ordan WhatsApp üzerinden göndermeniz gerekecek. Bu şekilde yapmayın. WhatsApp Web’i açın ordan hemen gönderin.

WhatsApp Web üzerinden telefondaki bütün içeriğinizde ulaşabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp içerisindeki fotoğraf ve dosyaları direkt olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

whatsapp-web

Yorum yazın