Mobil Dünya

Whatsapp QR Kodu Okumuyor Hatası ve Çözümü

Son dönemlerde oldukça popüler olan Whatsapp uygulaması ile insanlarla iletişimimiz daha da kolaylaşmıştır. Durum böyle olunca da tabi sorunlar da beraberinde gelmektedir. QR kodu sorunu ile insanlar epey sorunla yaşamaktadır. Peki, bu QR kodu? Şöyle ki, bu kod sayesinde bilgisayarınızda whatsapp uygulaması yüklü olması halinde kodu taratarak bilgisayarınızda da kolaylıkla bu konuşma uygulamasını kullanabilirsiniz. Birçok kullanıcı bu durumdan epeyce avantaj sağlamıştır. Çünkü telefon klavyesi ile yapılan iletişimlere karşın bilgisayar ortamında Whatsapp web uygulaması ile oldukça kolaylıklar sağlanmıştır. Ancak yeni arayüz ile birlikle kod taramada birçok sorunlar meydana gelmiştir. Ayrıca kesinlikle Whatsapp QR kodu okutmadan bilgisayarınızda Whatsapp mobil uygulamasını kullanmanız mümkün değildir. Çünkü bu kod bir nevi güvenliği de sağlamaktadır.

Whatsapp QR Kodu Sorunu

Whatsapp web uygulamasını kullanmak için kesinlikle bir QR koduna ihtiyacınız olmaktadır. Böylelikle bu kodu okutarak giriş yapmanız halinde gerekli izin alınmış demektir. Ancak bu nokta da bazı kullanıcı kişiler QR kod okutma sorunları yaşamaktadır. Peki whatsapp qr kodu okumuyor hatası ve çözümü nasıl yapılır? Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için şimdi adım adım anlatacağız.

whatsapp-qr-kodu-okumuyor

Whatsapp Web Uygulama QR Kod Hatası ve Çözümü

Öncelik olarak whatsapp web uygulamasını tarayıcıdan açtığınızda mutlaka bir açma kapama yapınız. Sonrasında web sayfasına tekrar girerek QR kodu tekrar okutmayı deneyin. Bir başka yöntem olarak ise telefonunuzda ki whatsapp mobil uygulamayı kapatıp açarak QR kodunu taratmayı deneyin.

QR kod okutma sırasında en başta telefonun kamerası kullanılmaktadır. Bu yüzden kameranızın camından herhangi bir problem olmadığından emin olun ve temin olmasına dikkat edin.

Ayrıca bunu tek taraflı değil, Whatsapp web uygulamasını açtığınızda ekranda QR kodu okuturken monitör üzerinde de herhangi bir leke olmadığından emin olmalısınız ve ışık vurması durumlarına da dikkat etmelisiniz.

Tüm bu denemeleri yaptığınızda çok yüksek bir ihtimalle sorunu çözmüş olacaksınız. Aksi durum olması halinde mutlaka bir telefon bayisi ile görüşerek duruma teknik açıdan da çözüm getirebilirsiniz. Bununla birlikle ilk defa Whatsapp web uygulamasını ilk defa kullananlarda öğrenmiş olmuştur. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Yorum yazın