Nasıl Yapılır

Whatsapp Payment Nedir?

Bir kaç yazımızda Whatsapp’ın ödeme yönteminden bahsetmiş yakın zaman içinde Whatsapp üzerinden insanların birbirlerine para gönderebileceklerinden söz etmiştik. Şimdi o süreç hızlandı. Whatsapp bir kaç banka ile anlaşmaya vardı. Yakın zaman içinde sisteme yeni bankalar da eklenecek. Bu sayede daha fazla insan daha fazla banka alternatifinden yararlanabilecek.

Şimdilik dünya çapında HDFC BankICICI Bank ve Axis Bank bankalarıyla iş yapan Whatsapp yakın zaman içinde Hindistan ulusal bankasıyla da işbirliği içine girecek. Zira Hindistan’da da oldukça çok kullanıcısı var. Yalnız anlaşılmayan kısım bu bankaları kullanmayan kişilerin ne olacakları? Yani biz Türkler ne yapacağız? Bu konu açıklığa kavuşmuş değil. Belki ilerde Türk bankalarıyla da işbirliği içine girilebilir.

Uçtan Uca Para Transferi özelliği ile Whatsapp kullanıcıları birbirlerine para göndermenin yanında telefon üzerinden ödeme de yapabilecekler. Telefon üzerinden ödeme yapmak oldukça güvenli bir yöntem olarak insanların ilgisini çekiyor. Zira kredi kartı bilgileri herhangi bir şekilde görülmediği için ödemeler oldukça güvenli oluyor.

Yorum yazın