Haber İnternet

Twitter Sahte Hesapları Kapatıyor!

Bu bir çok sosyal medya kullanıcısı tarafından ilgi görecek bir haber çünkü bu yazıyı okuyanların bir çoğu birden fazla Twitter hesabı kullanıyor. Detaylara geçmeden önce 70 milyon Twitter kullanıcısının sistemden atıldığını söyleyelim. Twitter’ın geliştirdiği bir algoritma sayesinde sahte hesaplar tespit edilip siliniyor. 340 Milyon civarı aktif kullanıcısı olan Twitter’dan aniden 70 milyon hesabın silinmesi cesur bir karar olarak görülüyor.

İnsanlar neden birden fazla hesaba sahip?

İnternet üzerinden iş yapan, sosyal medyada gelişmeye çalışan, hit ya da seo kasan bir çok kişi birden fazla hesaba sahip. Yüzlerce Twitter hesabı olan bile var. TT Kasmak isteyenler bu tür insanlara başvurup para karşılığında hizmet satın alabiliyor. Normalde bu tür bir aksiyon sahte olduğu için kabul görmüyor. Bu nedenle Twitter bu iş modelini yokmuş gibi davranıyor. Şimdi bu hesaplar bir bir kapatılıyor. Karanlıkta kalan bir nokta ise bu hesaplar nasıl tespit ediliyor?

Sizin de hesabınız sahte olmadığı halde silinebilir. Bunun için bir şekilde Twitter’a bildirim yaparak hesabınızın açılmasını talep edebilirsiniz. Eğer sahte olmadığı anlaşılırsa hesabınız geri iade edilecektir.

Yorum yazın