Nasıl Yapılır

Snapchat’te Müzikli Gif Nasıl Paylaşılır?

Kullanıcı sayısı hızla düşen Snapchat, bu duruma son vermek ve kullanıcılarını elinde tutmak için oldukça çaba sarf ediyor. Bunun için kullanıcı taleplerini olabildiğince uygulamaya geçirmeye çalışıyor. Bunun son örneklerinden birisi de müzikli gifler. Snapchat içinden artık hem mesajlarda hem de hikayelerde müzikli gif paylaşmak mümkün.

Snapchat, lisanslı şarkıların gif olarak paylaşılabilmesi için Tunemoji ile anlaştı. Bu anlaşmanın arkasında Tunemoji ‘nin kendine özgü kullanıcıları da olabilir çünkü Tunemoji, azımsanamayacak kadar çok kullanıcıya sahip.

Gifler, kendi aralarında kullanıcıların özgün ve komik biçimde kendilerini ifade etmelerine olanak tanıdığı için günümüzde oldukça popüler bir multimedya uzantısı. Birisine cevap vermek için kullanılabildiği gibi bir andan bir kesiti de kullanıcılara paylaşmanız mümkün. Zira Facebook ve Wahtsapp’ta Gif uzantısında oldukça şık kullanıyor. Daha önce Whatsapp’ın da Giffy ile anlaştığını ve Giffy ‘nin Whatsapp’a entegre olduğunu biliyoruz.

Snapchat’te müzikli gif kullanmak için maalesef Tunemoji uygulamasını da telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Tunemoji olmadığı zaman bu özelliği kullanamıyorsunuz. Tunemoji’den yapılan açıklamaya göre bu Entegrasyon yakın zamanda sağlanacak ve müzikli gif paylaşmak için Tunemoji uygulamasına gerek duyulmayacak.

snapchat-gif-muzik

Yorum yazın