Nasıl Yapılır

Snapchat Yeni Lensler Özelliği Nedir?

Çıktığı sıralarda popüler olan ama daha sonra bir çok sosyal medya uygulamasının (özellikle Facebook’un sahibi olduğu Instagram WhatsApp gibi) hikayeleri devreye almasıyla birlikte popülerliğini yitirip hızla kullanıcı kaybetmeye başlayan Snapchat, kullanıcıların geri kazanmak için yeni özelliklere geliştirmeye devam ediyor. İşte Snapchat’in sevineceğini düşündüğümüz yeni lensler özelliği.

Lensler canlı olarak kamera üzerinden kendimize uygulayabiliyoruz. Bu filtreleri Snapchat zaman zaman kendisi yayınlıyor ve belli aralıklarla değiştiriyordu. Şimdi Snapchat kullanıcıların kendi oluşturduğu yaratıcı lensler diğer kullanıcıların kullanımına sunuyor. Yani benim oluşturduğum lensi siz görebilir ve kullanabilirsiniz. Kendiniz bir tane oluşturabilir ve insanlara gösterebilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için insanların lens koleksiyonlarını görebilirsiniz. Ayrıca bunu yapmak için artık bütün lensler sağa ya da sola kaydırmanıza da gerek yok. Kişi kişi grup grup görüntüleme imkanınız bulunuyor.

Bu yeni Snapchat özelliği şimdilik iOS cihazlar geldi yakın zaman içinde Android üzerinde paylaşılabilecek ön görülüyor.

Yorum yazın