Mobil Dünya

Samsung’un Katlanabilir Telefonuna Ait Muhteşem Konsept Tasarımı

Samsung, 2019’un ilk aylarında uzun süredir beklenen esnek ekranlı katlanabilir cihazı Galaxy X’i tanıtmaya hazırlanıyor. Güney Koreli devden sızdırılan çizimlerden hareketle, cihaz için muhteşem bir konsept hazırlandı. Cihaz, yepyeni bir anlayışla geliyor.

Katlanabilir bir telefon üretmek zor iş. Her şeyden önce bir cihazın katlanabilmesi için sadece ekranının değil, pek çok materyalinin de esnek yapıda olması gerekiyor. Bu nedenle üreticiler, mühendislerini zorlayarak oldukça futuristik görünen tasarımlar yapıyorlar. Bir diğer zorluk ise bu cihazları üretmek değil, seri şekilde milyonlarca adetle üreterek uzun süreler boyunca sorun çıkartmayacaklarını vadetmek oluyor.

Samsung, neredeyse 7-8 yıldır katlanabilir bir cihaz üzerine çalıştığını hatırlatıyor. Firmanın sıkı takipçileri, bugüne kadar görülen konseptlerin en az cüzdan kadar rahat kullanılabilir cihazlara işaret ettiklerini bilirler. 2019’un ilk aylarında göreceğimiz Galaxy X bu beklentinin sonu olacak. Küçük bir ihtimal de olsa telefonun adı “katlanabilir” anlamına gelen “foldable” kelimesini simgeleyen Galaxy F olabilir.

samsng katlanabilir telefon

Yorum yazın