Mobil Dünya

Piyasadaki En Hızlı Şarj Olan Telefonlar

Telefonların günümüzdeki en büyük problemi, sürekli söylediğimiz gibi, batarya. Bazı telefonlar bir günü dolduramazken bizi de çileden çıkarıyor. Bazıları yanında taşınabilir şarj cihazını her yere götürürken bazıları yedek batarya bile bulunduruyor. Bir çoğumuz ise müsait biryerde belki şarja takarım diyerek şarj aletini yanından ayırmıyor. Bunun yanında bir çok kalabalık mekanda, seyehat durak doktalarında ya da hastanelerde parayla telefon şarj eden makineler hala bulunuyor. Bu durumda bir çok insan da batarayası en hızlı şarj olan cihazı arıyor ki şarjı çabuk doldursun ve kullanıma devam edebilsin. Bu listede sizlere en hızlı şarj olan cihazlardan bahsedeceğiz.

Sürelere bakarken lütfen batarya büyüklüklerini de dikkate alın. Çünkü 3000mAH batarya ile 4000 mAH bataryanın dolma süresi elbette farklı olmalı. Liste buna göre hazırlanmış.

  1. Huawei P20 Pro, günümüzün en pahalı Android cihazlarından birisi olan Huawei P20 Pro 4000mAH bataryaya sahip ve en hızlı şarj olan cihaz olarak ilk sırada yer alıyor. 4000mAH batarya 90 dakikada doluyor.
  2. OnePlus 6, 3300mAH bataryasını 80 dakikada dolduruyor.
  3. Huawei Mate 10 Pro yine 4000mAH bataryaya sahip ve tam dolum süresi 102 dakika.
  4. Honor 8 Pro 4000mAH bataryasını 106 dakikada tam şekilde doldurabiliyor.
  5. Galaxy Note 9, daha yeni cihaz ama daha önceden çıkmış ve piyasada olan telefonlara nazaran daha yavaş şarj oluyor. 109 dakika şarj süresi var.

Son teknolojilere baktığımız zaman hızlı şarj teknolojisinin de oldukça geliştiğini görüyoruz. Bakalım ileriki modeller hızlı şarj konusunda bizlere neler sunacak.

mate20pro

Yorum yazın