Seo

Php ile Web Sitenize Seo Url Yapımı SEFLİNK

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda en çok ziyaretçi alan arama motorlarından google için uygun link uzantıları oluşturma konusunda yapılması gerekenler konusunda sizlere güvenilir ve uyguladığımız kodlardan bahsetmek istiyoruz. Birçok kişi tarafından bilinen Sef Link kavramı site uzantılarının google için anlaşılabilir ve uyumlu hale getirilmesi için kullanılan bir kavramdır. İnternet ortamından birçok kaynak olmasına rağmen özellikle uygulama sonrası ortaya çıkan Sayfa bulunamadı sorunlarınıda artık görmemenizi sağlamanızı hedefliyoruz.

SEF LİNK NEDİR ?

Sitenize giriş yaptıktan sonra adres çubuğunun orda yer alan icerik.php?id=20 şeklindeki uzantıları kodlar yardımı ile daha anlaşılır bir şekilde icerik.html veya konu ismine göre ayarlamanızı ve yönlendirmenize olanak sağlayan bir kodlama dilidir. Genel olarak bakıldığında bu kodlar .htaccess dosyanız sayesinde kolaylıkla çalışacaktır. Özellikle ornek.html uzantılı olan sitelerinizi ornek olarak uzantıları gizliyerek gösterebilirsiniz.

Google dostu alt kısımdaki örnekteki gibi linklere sahip olmak istiyorsanız, alt kısımda yapılması gerekenler konusunda ayrıntıları bulabilirsiniz.

siteadi.com/google-uyumlu-linkler

  • İlk olarak hostinginizin Linux olması gerekmektedir.
  • Sitenin ana dizininde .htaccess dosyası bulunması ve 777 yazma izni verilmesi gereklidir.
  • Yazı başlıklarında özel karakterler oluşturmaktan kaçınmalısınız.

İlk olarak uzantılarımızı seo url şeklinde gösterecek olan fonksiyonları alt kısımdan kopyalayarak .htaccess dosyamıza ekleyerek gerekli url uzantıları burdan değiştiriyoruz.

içerik şeklinde yazan linkler sizin seo uyumsuz linklerinizdir, onun karşısındaki deneme şeklinde başlayan linklerde google tarafından besinsenecek olan yeni google dostu linklerdir. Html, Php ve Asp uzantılı linklerinizi seflink sayesinde daha kaliteli bir hale getirmeniz için üst kısımdaki kodlar ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde denenerek paylaşılmıştır. Sayfamızdan alıntı yapmadan önce verdiğimiz emeği unutmadan kaynak göstermenizi rica ediyorum.

seflink-nedir

Yorum yazın