Nasıl Yapılır

Liderliğin 8 Sırrı

Kişisel gelişim için sizlere bir kaç maddeden bahsedeceğiz. Spesifik olarak bu vereceğimiz maddeler, kişisel gelişim bilgileri içerisinde kabul görmüş liderlik için gerekli özellikler ve kendinize sormanız gereken sorulardır. Bu soruların cevaplarını en iyi şekilde verdiğiniz ve önce kendinizi tatmin ettiğiniz zaman liderlik için yeterlisiniz demektir.

İlişkilerde güven

Ana temamız ilişkilerde güven oluşturmak. Bunu amaçlayıp aşağıda sorduğumuz sorulara amacımız doğrultusunda geçerli cevaplar verdiğiniz zaman sonuçlarını almaya başladığınızı göreceksiniz. Şimdi kararlı olun ve okumaya başlayın.

Amaç

Amacına ulaşmak ve başarmak için neye ihtiyacın var. Bunu bir yapılacaklar listesi olarak düşünün. Ve amacınıza ulaşmanız için gerekli adımları atmaya başlayın.

Gerçekler

Şu an amacınız doğrultusunda yolun neresindesiniz. Toplum ya da çevrenizde nasıl biri olarak biliniyorsunuz? Eğer çevrenizin gözünde olumsuz ya da daha silik bir durumdaysanız bunu değiştirmenin yollarını aramaya başlayın.

Seçenekler

Ne yapabilirdiniz? Amacınıza ulaşmak için geçmişte ne yapabilirdiniz de yapmadınız? Aldığınız yanlış kararlar ya da doğru kararlar neler? Bunların hepsini aynı potada eritin ve değerlendirin.

Değişiklikler

Ne yapacaksınız? Aldığınız yanlış kararları belirlediniz mi? O halde bundan sonra onları değiştirmek için ne yapacaksınız?

Taktik

Ne zaman ve nasıl yapacaksınız? Amacınız doğrultusunda aldığınız kararları ne zaman uygulamaya başlayacaksınız? Aldığınız kararları uygulamak için attığınız ilk adım ne olacak? Bu soruların uzun cevapları var. Dikkat edin.

Alışkanlık

Başarıyı alışkanlık haline getirmek. Başarınızı sürdürmek için ne yapmalısınız? Aldığınız doğru kararları değerlendirin ve o yolda ilerlemeye devam edin.

Sonuç

Başarınızın mutlaka keyfiniz sürün ve bunu kutlayın.

Evet sayın okuyucular. Yukarıdaki liderlikte başarılı olmanın 8 adımını sizlerle paylaştım. Bu adımları takip edip sorulara doğru cevaplar verdiğiniz zaman başarıyı yakalamış olacaksınız.

Yorum yazın