Mobil Dünya

iOS 12’nin Yenilikleri Neler?

iOS 12 son baharda hayatımıza girecek ama daha önce tanıtıldı. Peki hangi özellikler ios 12 ile karşımıza çıkacak? iOS 12 ile hayatımıza girecek bilinen ve keşfedilen bütün yenilikler şunlar.

Şifreleri otomatik doldurma

Bu yeni özellik diğer platformlarda uzun zamandır var. Apple güvenlik konusunda çok daha hassas olduğu için anca telefona entegre edilebildi. 3. parti uygulamalarda burada devreye girecek ve konuyla ilgili alternatifleriniz olacak.

Uygulama kapatma

iPhone X ile hayatımıza girip işimizi zorlaştıran uygulama kapatma iOS 12 ile eski haline döndü ve artık uygulamayı kapatmak için sadece yukarı kaydırmanız yeterli.

SMS Şifrelerini otomatik doldurma

Biliyorsunuz ki Android uzun zamandır bu hizmeti 3. parti uyguların erişimine sunmuştu. Örneğin bir banka uygulamasına giriş yapıyorsunuz. 2. doğrulama sms’i geliyor. Bunu illa mesajı açıp şifreyi görmek zorunda değilsiniz. Uygulamanın ekranındayken artık şifreler otomatik doldurulacak.

Hız ve animasyonlar

Arayüz, hız ve animasyonlarda geliştirmeler var. Klavye daha hızlı ortaya çıkarken uygulama geçişleri de daha da iyi animasyonlara sahip.

Batarya

iOS’da hali hazırda yayınlanmış batarya sağlığı özelliği iOS 12’de karşımıza daha gelişmiş halde geliyor.

Portre modu

Kameranın portre modu daha akıllı hale gelecek. Bir kişi kamerada tespit edilecek. Bu kişi yazılım sayesinde arka ve ön plandan ayırt edilebilecek.

Yorum yazın