Mobil Dünya

iOS 11.4.1 Beta 3 Yayınlandı!

Apple’ın son aldığı devrim niteliğinde bir karar vardı. iOS 12 için bir uygulama, yeni bir özellik vb şeyler kesinlikle hazır olmadan yayınlanmayacak. Geliştirici dilerse bunu bir sonraki iOS sürümüne erteleyebilecek. Bu kararı almalarındaki en önemli neden ise iOS sürümlerinde her sene başımıza bela olan hatalar. Bazen çok komik duruma giren bu hatalardan Apple’da bıkmış durumda. Bu nedenle bir özellik hazır değilse kesinlikle yayınlanmayacak. Beta sürümünden önce de bu geliştirme devam edecek ve uygun duruma geldiği zaman betaya geçecek.

Peki iOS 11.4.1 Beta 3 bize neler sunuyor?

Apple bu beta güncellemesiyle bizlere yeni bir özellik sunmuyor. Kullanıcı deneyimini geliştirmek için hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri sunuyor. Zaten sorun da bu. Kullanıcılar yaşanan sıkıntılardan o kadar bıkmış ki yeni bir özellikten önce yaşanan hataların ve performans kayıplarının giderilmesini istiyor.

Beta sürümlerini yüklemek için bildiğiniz gibi bir geliştirici profiline sahip olmalısınız. Peki bu beta güncellemesi hangi cihazlara geliyor?

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7 inç
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch (6. Nesil)
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

Yorum yazın