Haber

İnternet Üzerinden Amerikayı Boykot Et

Amerikayı boykot çağrıları devam ediyor. Amerika kazanmasın başkaları kazansın amaçlı boykot çaprılarıyla dolarlar bozduruluyor, Amerikan şirketlerinin para kazanmaması için teknolojik alet kullanım alışkanlıkları değiştirilmeye çalışılıyor. Peki internet üzerinden Amerikayı nasıl boykot edebiliriz? İnternet üzerinden para kazanan en büyük Amerikan şirketi hangisi? İşte tavsiyeler.

Google

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Google bir Amerikan şirketi olarak dikkat çekiyor. Ayrıca kendisi bir internet devi, en çok kullanılan arama motoruna sahip olduğu gibi ayrıca en çok izlenen video sitesi Youtube’un da sahibi. Google’ı nasıl boykot edeceğiz?

Google ile hiç alakası olamayan ve Amerikaya para kazandırmayan dünyanın belki ikinci en büyük arama motoru Yandex’i kullanabilirsiniz. Yandex bir rus şirketi olarak Google kadar etkili. En önemli eksiklerinden birisi Youtube alternatifinin olmayışı ve Adwords ve Adsense kadar etkili reklam ağına sahip olmaması. Yakın zaman içinde bu özelliklerde eklenebilir.

Microsoft ve Bing

Şöyle bir durum var. Microsoft’ta dünyanın en büyük Amerikan şirketlerinden birisi. Onunda Bing isminde bir arama motoru var ama şunu unutmayalım, şuan bu yazıyı yazdığımız bilgisayar Windows işletim sistemi kullanıyor ve bu da Amerikan şirketi Microsoft’a ait. Bunun için Pardus kullanabilirsiniz.

Yahoo ve Hotmail

Bu hizmetler de %100 Amerikan malıdır.

Facebook

Alternatifi olarak VKontakt yine bir rus şirketi olarak alternatif kabul edilebilir.

Sonuç olarak dikkatli olup bu ürünler yerine Rus ve Çin alternatiflerine yönelebiliriz. Ülkemizde bu servislerin kullanılabilecek kadar kaliteli sonuç veren alternatifleri şuan yok.

googleboykot

Yorum yazın