Nasıl Yapılır

Instagram’da Ne Kadar Zaman Geçiriyorsunuz Hesapla

Instagram’ın daha önce bahsettiğimiz özelliği, uygulama içinde geçirilen zamanı görüntüleme ve kontrol etme, yeni özelliği kullanıcılara gönderilmeye başlandı. Güncelleme kullanıcılara kademe kademe gönderilecek. Eğer şu an sizin Instagram uygulamanızda az sonra bahsedeceğimiz özellik yoksa biraz beklemeniz gerekecek. İşte Instagram kullanım süresi görüntüleme özelliği…

Instagram’da ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

Bunu görüntülemek çok basit. Profil – Ayarlar – Haraketlerin yolunu takip edin. Bu kısımda o gün içinde Instagram uygulaması ne kadar kullanıldı, aktif oldu görebildiğiniz gibi ayrıca genel ortalama olarak Instagram’ı günlük ne kadar süre kullanıyorsunuz görebilirsiniz.

Bu yeni özellikle ayrıca bağımlılığı azaltmak için bir özellik daha eklendi. Bu bildirimleri kısıtlama. Bildirimler uygulamayı kullanma sıklığınızı arttıran bir özelliktir. Dilerseniz bildirim ayarlarından anında ilet bildirimlerini sessize al özelliğini kullanarak bildirim gelmesini sınırlayabilirsiniz. Bu sayede kullanım sürenizde belli bir miktar azalma olacaktır.

Günlük hatırlatma nedir?

Ayrıca yeni eklenen bir diğer özellik hatırlatma. Günlük hatırlatma özelliği sayesinde belli bir süreyi aştığınız zaman Instagram sizi uyarıyor. Çok fazla vakit geçirdiğinizi size hatırlatıyor. Bu sayede kullanımınızı kısıtlamanız mümkün.

instagramgunlukkullanim

Yorum yazın