Nasıl Yapılır

Instagram Sessize Alma Nedir Nasıl Kullanılır?

Instagram’a uzun zamandır Facebook’ta benzeri olan bir özelliği devreye soktu. Bu özellik sayesinde artık birini takip etseniz bile onu anasayfanızdan dışlayabiliyor paylaşımlarının görüntülenmesini engelleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte onu takip etmeye devam ediyorsunuz.

Birisi paylaşımlarıyla canınızı mı sıkıyor? Onu aslında takip etmek istemiyorsunuz da mecbur musunuz? O zaman onu sessize alın. Sessize alınmış hesabın paylaşımları artık kesinlikle telefonunuzda görünmeyecek. Sadece siz özel olarak sayfasına girip bakarsanız paylaşımlarını görebileceksiniz.

Sessize alma özelliğini Facebook gibi Twitter’da uzun zamandır kullanıyordu. Bu yeni özelliğin asıl amacı platformu daha iyi hale getirmek. İnsanların etkileşiminin değerini arttırmak. İstemediğiniz paylaşımları takibi bırakmadan da ekranınızda görünmesini sağlamak. Instagram sessize alma özelliğinin kullanıcılar tarafından çok sık kullanacağınız düşünüyoruz.

Eğer bu özellik hala size gelmediyse biraz bekleyebilirsiniz. Bütün kullanıcılar çok yakın zamanda bu özelliğe kavuşacaktır.

 

Yorum yazın