Nasıl Yapılır

Instagram Direct’de Soru Sorma Ve Anket Yayınlama

Instagram gün geçmiyor ki yeni bir güncelleme yayınlamasın. Şimdi Instagram’a gelen harika bir özellikten bahsedeceğiz ki bu özellik hem daha spesifik bilgi almanızı sağlarken gizliliği de ön plana çıkartıyor. İşte Instagram’a eklenen yeni özellik Driect’te soru sorma ya da anket yayınlama özelliği.

Genel olarak soru sorma ya da anket oluşturma hikayeler yardımıyla yapılıyor. Ama son güncelleme ile Instagram’a bu özellikleri Instagram’ın mesajlaşma uygulaması olan Direct’e ekleyen bir yenilik geldi. Bu sayede soracağınız bir soruyu sadece istediğiniz bir kişiye sorabildiğiniz gibi anketinizi de seçtiğiniz kişiler arasında yayınlayabiliyorsunuz.

Bu güncelleme ile Facebook, her uygulamasında olduğu gibi mesajlaşma kısmını da ayrı olarak kullanıcılar tarafından sıkça kullanılmasını sağlamak için yayınladı. Hatırlayacaksınız çok önceden Facebook’ta mesajlaşma özelliği sadece uygulamanın kendi içinden yapılıyordu. İlk önce Messenger’ı yayınlayarak mesajlaşmayı Facebook’tan ayırdı. Daha sonra diğer uygulamalarına da bunu entegre etmeye başladı. Bu sayede hem uygulamayı kullandırıp hem de ayrı olarak uygulamanın mesajlaşma uygulamasını kullandırmak, bu iki uygulamayı da telefonların vazgeçilmezi yapmak istiyor.

instagram-direct

Yorum yazın