İnternet

Hangi Web Tarayıcıyı Kullanmalıyım?

Neden böyle bir soru sorduk? Bunun en önemli nedeni geçtiğimiz ay haberini yaptığımız Firefox Quantum tarayıcı. Büyük vaatlerle çıktı ve gerçekten başarılı olduğunu gösterdi.

Firefox’a uzun sure önce quantum Güncellemesi Geldi. İndirilme rakamlarına bakarsanız güncellemenin başarılı olduğunu görürsünüz. Firefox Quantum dünya çapında 170 milyon kez indirilmiş. Bu durum oldukça iyi etki yapıyor. Öyle ki bu güncelleme firefox mobil tarayıcıların işine de yaradı. Mobil Firefox’un indirilme rakamları da arttı.

Chrome kullanıcıları hız avantajı nedeniyle Firefox’a geçmeye başlamış. Yakın zaman içinde de en çok kullanılan tarayıcı açıklaması da statcounter üzerinden yapılacak. Bir ay gibi bir sürede ses getiren tarayıcı bu zaman içinde Chrome’u birinci sıradan edemeyebilir ama uzun vadede başarı devam ederse Firefox’un ilk sıraya yerleşmesi normal hale gelecektir. Elbette Chrome boş durmayacak. Gelişmeleri takip ediyoruz.

Eğer bir Firefox tarayıcınız varsa tarayıcıyı güncelleme biz yeni sürüm için yeterli. Yoksa indirdiğiniz zaman tarayıcı Quantum olarak size gelecektir.

Yorum yazın