İnternet

Google AdSense Reklam Boyutlarını Özelleştirme

Google Adsense esnek reklam birimi ile kullanıcılarına en iyi derecede deneyimini sunuyor. Kullanıcılar sadece reklam kodunu oluşturup istedikleri yerlere yerleştirmesi yeterli, gerisini Google kendisi boyutu ayarlayıp reklamı gösterime sunuyor. Bu şekilde en iyi reklam boyutunu elde edebiliyorsunuz.

Bunun yanında kullanıcılar bazen esnek reklamlar ile beraber istedikleri bazı reklam boyutları var sadece yataydikdörtgen veya dikey gibi yani en çok sevdikleri ve istedikleri boyutlardaki reklamlar çıkmasını ister. Bunun için reklam koduna tek bir dokunuş ile ayarlama yapabilir. Reklamınızı sadece yataydikdörtgen veya dikey oluşturabilirsiniz.

Kodunuz genelde aşağıdaki gibidir. Bu kodun içinde data-ad-format=”auto” bölümü bizler için önemli. Burada ki autobölümünü değiştirerek reklamları istediğimiz boyutlarda çıkmasını sağlayacağız.

 Dikey Reklamlar

Bu kod sayesinde reklamların sadece dikey olarak çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu reklam genelde yan panelde veya dikey bölümlerde kullanılması en uygun olanıdır. Bu kod için data-ad-format=”auto” kodunu data-ad-format=”vertical ” ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Yatay Reklamlar

Bu ayarlama ile reklamlarınızın hep yatay boyutlarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Genelde sitenin üst kısımlarında kullanılıyor. Bu ayarlama için ”auto” yerine ”horizontal” yazıyorsunuz.

Dikdörtgen Reklamlar

Reklamlarınızın dikdörtgen veya kare, kutu şeklinde çıkmasını istiyorsanız bu kodu kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ”auto” yerine ”rectangle” ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Gördüğünüz gibi fazla bir düzenleme yapmadan esnek reklamlarınızı istediğiniz boyutlarda çıkmasını sağlayabiliyorsunuz. 🙂

Google-Adsense-Logo

Yorum yazın