Windows

Flash Player Nasıl Güncellenir?

Neredeyse hepimiz bir bilgisayar için olmazsa olmaz programların arasında yer alan Adobe Flash Player’ı kullanıyoruz. Dünya üzerindeki masaüstü bilgisayarların %98’inde yüklü olan Flash Player’ı Adobe haliyle çok fazla önemsiyor. Sık sık verdiği güncellemelerle Flash Player’ı güncel tutan Adobe, kullanıcılara daha iyi bir program deneyimi sunmak için durmadan çalışıyor.

Her güncellemede yeni düzenlemeler, güvenlik önlemleri ve hızlandırmalar bulunması nedeniyle Flash Player kullanıcılarının yeni güncellemeleri takip etmesi çok önemli. Windows işletim sistemli bilgisayarınız varsa güncellemeleri otomatik olarak yüklemek için yazılım yükleme iznini Adobe’a vermeniz yeterlidir. Güncellemelerin ücretsiz yükleneceğini de hatırlatalım.

Eğer Flash Player’ınız yoksa veya tekrar yüklemek istiyorsanız Adobe’un websitesini ziyaret edebilirsiniz. Flash Player’ın özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

Flash Player, Flash kullanılarak hazırlanmış içeriklerin bilgisayarlarımızda sorunsuz bir şekilde oynatılması için kullanılan tarayıcı uygulamasıdır. Flash Player olmadan Flash içerikli hiçbir içeriği açamazsınız. Uzun yılardır internet sitelerinde kullanılan interaktif içeriklerin Adobe Flash kullanılarak hazırlandığı düşünüldüğünde Flash Player bir bilgisayar için olmazsa olmaz oluyor. Bu arada Adobe’un bu alanda çok başarılı olduğunu söylemeden geçmek olmaz.

Adobe Flash kullanılarak hazırlanabilen içerik türleri ;

  • Oyunlar
  • Videolar
  • Web Siteleri
  • Müzikler
  • Bilimsel Çalışmalar
  • Eğitim Uygulamaları
  • Sosyal Ağlar

Tamamen ücretsiz olan bu programı indirip kurduktan sonra başka hiçbir işleme gerek kalmadan internet tarayıcınızı açıp flash içerikleri oynatmaya anında başlayabilirsiniz. Adobe Flash Player’ı indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

Adobe-Flash-Player-indir-

Yorum yazın