Bilim ve Teknoloji

Facebook ve Instagram’ın Yaş Sınırı Ne?

Facebook’tan bir çok kişiyi sıkıntıya sokacak bir karar alındı. Bu kararla birlikte Facebook ve Instagram ‘ın yeni yaş sınırı belirlendi. Dikkat! Bu yaşın altındaki Facebook hesapları kapatılacak. Yapılan açıklamada 13 yaş ve altı Facebook hesaplarının ivedilikle kapatılacağı açıklandı. Herhangi bir açıklama yapmaksızın hesabınıza erişiminiz engellenecek.

Bu durumda bazıları Facebook’a kayıt olurken yaşını büyük göstermiş olabilir. Ama Facebook’u bu şekilde kandırmak mümkün değil. Bakın konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapılmış. “Bu kişilerin belli bir yaşın altında olduğunu kabul etmek zorundayız. Eğer bunu yapmazsak kör olduğumuz anlamına gelir ki herkes belli bir yaşın altındaki çocukların nasıl göründüğünü bilir.” Yani kısaca burada demek istiyor ki paylaşımlarınızdan kimin kaç yaşında olduğunu zaten belli o halde bu hesaplar her türlü kapatılacak.

Bu karardan ayrıca küçük görünen kullanıcılarda etkilenecek. 13 yaşındasınız ama göstermiyor musunuz? Sizin de hesabınız kapanabilir. Eğer böyle bir durum varsa Facebook’a bildirim yapabilirsiniz. Hesabınızın tekrar açılması için kimliğinizin görüntüsünü göndermeniz istenecek.

facebook

Yorum yazın