Nasıl Yapılır Windows

En Çok Aranan Yazı Başlığı Tipleri

Bu yazımızda blog yazarlarının yazıları için kullanabilecekleri yazı başlığı şablonlarından bahsedeceğiz. Kaynak olarak kullandığımız içerik İngilizce ama bu şablonlar globaldir ve insanlar artık arama motorunu nasıl kullanacaklarını biliyor. Başlıklarınızı bir kaç örneğini verdiğim ve çoğunu da görselde gördüğünüz şekilde düzenlerseniz gerçekten hitlere faydası olacaktır.

  1. Görselden 33. maddeyi inceleyin. Secrets to……….. şeklinde bir başlık düşünün. Şuan okuduğunuz yazının başığına yani benim başlığıma benziyor. Örneğin İnterneti verimli kullanmanın sırları  şeklinde bir başlık arama motorlarında ön plana çıkacaktır.
  2. İkinci maddeye göz atalım. how to ……… in (sayı) easy step yani diyor ki birşeyi örneğin 5 adımda kolay şekilde yapmak. 5 adımda nasıl yüzme öğrenilir şeklinde bir başlık işinize yarayacaktır.
  3. Onaltıncı maddeye kısaca göz atalım. Where to find …….. şeklinde yazılmış. Boşluk herhangi birşeyle doldurulabilir. Örneğin  Kalamar nerede bulunur? şeklinde bir başlık diğerlerine nazaran size fayda getirecektir.

Diğer bütün örnekleri infografikten inceleyip hepsini uygulayın derim. Başka yazılar için başka şablonlar kullanabilirsiniz.

Yorum yazın