Sağlık

Diş Beyazlatıcı Ürünler Dişe Zarar Veriyor

Sağlıklı ve Beyaz dişlere sahip olmak için, bilmediğiniz jel ve benzeri diş bakım ürünleri dişlere çeşitli hasarlar vererek, diş çekilmelerine ve dış yüzeyinde yer alan dokuların bozulmalarına neden olabilir. Bazen yediğimiz besinler dişler fırçalanmadığı taktirde diş yapısı zarar vermesi nedeniyle düzenli olarak dişlerimizi fırçalamamız gerekir. Tv ve Radyo kanallarında yer alan reklamlarda genelde birçok marka beyazlatma özelliği bulunan diş macunlarının satışını yapmaya çalışır, tabi bu ürünlerden alıp etkisini göremeyen kişilerin sayısıda önemli derecede fazladır.

Dişin renk değiştirmesinde ve beyazlatılmasında uygulanması gereken yöntemler hakkında ayrıntıları alt kısımda bulabilirsiniz.

Antibiyotik Diş Rengini Değiştiriyor ?

Uzun süre Antibiyotik kullanan hastaların diş renklerinde olan değişiklikler, beyazlatma yöntemi ile %100 çözüme ulaşmayabilir. Bu gibi durumlarda birden fazla uygulama yapılması ve bu 1 haftalık sürede sigara, çay ve renkli içecekleri tüketmemek gerekir. Böylelikle dişleriniz düzenli fırçalandığı taktirde beyazlığını 2 – 3 yıl muhafaza eder.

Diş Beyazlatması Nasıl Yapılmalıdır ?

Uzman Hekimler tarafından uygulanan yöntem ile “hidrojen peroksit” maddesinin diş beyazlatma işlemlerinde kullanıldığı bilinmektedir. Kullanılan maddenin miktarı ve içeriğinin ayarlanması oldukça önemli olduğundan konusunda tecrübeli hekimlerden yararlanmak gerekir. Bu maddeyi eczaneden teradik ederek dişini beyazlatmak isteyenler istenilen miktarı ayarlamadığı taktirde dişlerinin daha kötü duruma gelmesine neden olacaktır.

Diş Beyazlatma İçin İpuçları

  • Kalsiyumun dişlere olan faydası birçok araştırma sonucunda kanıtlanmıştır. Yemek sonrası az miktarda tüketilen peynirin diş minerallerini güçlendirdiği bilirsiniz.Buna alternatif olarak süt veya yoğurt yemek sonrası tüketilebilir.
  • Ayva,Elma ve Havuç gibi meyveleri doğramadan kabuğuyla tüketmek diş yapısının beyazlamasına yardımcı olur.
  • Asitli gıdaların dişe verdiği zararlardan dolayı, toplumda yanlış olarak bilinen Sirke ve Limonun diş beyazlatma konusunda kullanılması yanlıştır.
  • Karbonat ve Diş beyazlatma tozları kısa süreli dişlerinizi beyazlatır.

İnsanların rahat bir şekilde toplum içerisinde gülümsemezi için dişlerinin beyaz olması oldukça önemlidir. Genelde Sigara,Çay ve Kahve gibi içeçekleri tüketen kişilerin dişlerinde sararmalar olması ve fırçalanmaması ile diş beyazlatma oldukça bir hal almaktadır. Kullanılan diş macunun kaliteli ve tanınmış marka olmasına dikkat ediniz.

dis_estetik

Yorum yazın