Seo

Aşırı SEO Ne Anlama Gelmektedir?

Aşırı SEO Google arama motorunun kalite yönergelerinden bir tanesi olan ve de çoğunlukla sayfaları olumlu veyahut olumsuz bir biçimde zorla doğallaştırma adına gerçekleştirilmiş olan SEO çalışmalarıdır siteler arama motorlarına yararlı gözükebilmek için manipüle edilip oluşturulmakta, özgünleştirilmiş, anahtar kelime oranları için yazılmış olan makaleler, kullanıcılara faydası olmayan makaleler benzerindeki pek çok varyasyon kullanılarak gerçekleştirilmiş olan çalışmalara verilen genel isimlere diyebiliriz.

Bu belirtilmiş olan işlemler içerisinde belli bir kurallar da mevcuttur. Bu işlemlerin içinde Google ve de öteki arama motorları için kalite standartlarını yönetmekte olan, bir web sitesinde olması gerekmekte olan, web sitelerinde çok sık bir şekilde yapılan yanlışlar belirlenmiş ve de web sitesinde olmaması gerekmekte olan işlemler net bir şekilde sıralanmıştır.

Şunu hiç bir şekilde unutmamak gerekiyor ki ziyaretçiler için özel bir web sitesi yapıyor, arama motorlarının daha faydalı olduğunu belli etmek için kesinlikle güncelleme yapıyor olmalısınız.

Peki, aşırı SEO için neler yapılmamalıdır diyorsanız da;

– Sıfırlanmaya çalışılmakta olan W3 hatalarından doğan görsel ve de içeriksel hatalar,
– Anahtar kelimelerden oluşmakta olan direkt başlıklar,
– Makaleler içerisinde yalnızca anahtar kelimelere verilmekte olan özellikler (kalınlaştırılmış, italik, altları çizgili),
– Site içindeki bağlantılarda anahtar kelimelerin üzerine kurgulanmış olan kelimeler,
– Sabit sütunlar içerisinde (footer ile sidebar vs.) site içi veyahut site dışı düzensiz olan bağlantılar,
– Köprülü sayfalar (arama motorlarına farklı, ziyaretçilere daha farklı içeriklerin gösterilmesi),
– Otomatik bir şekilde oluşturulmuş olan içerikler (Program vasıtası veyahut el ile sabit makalede belli yerlerin kesin bir şekilde değişmesi bu işlemi pek çok teknik servis sitesi ve de hizmet siteleri çok sık bir şekilde yapmaktadır),
– Sayfa içerisinde bulunan gizli bağlantılar [izinli veya izinsiz bir şekilde kullanılmakta olan linkler (kontrol yine sitenin sahibinde olmalıdır)],
– İnternet dünyasından alınmakta olan toplama yazılar (kopya içeriklerde tam anlamı ile çığır açmayı başaran siteler),
– Kod ile İçerik oranını düşürmek amaçlı kullanılmış olan gizli yazılar
benzerindeki pek çok unsurlar yer alıyor.

Arama motorlarına yararlı gözükebilmek için bir web sitesinin komple kullanıcılar için oluşturulması gerekmekte olan fakat doğru bir hiyerarşi ile kurgulanması gerekmekte olan çeşitli özniteliklere de sahip olmalıdır.

Eğer ki siteniz üzerine ziyaretçi girişleri ile birlikte doğru hizmet alım akışlarını sağlamayı istiyorsanız burada yapacak olduğunuz işlemler tam olarak Google ile birlikte öteki arama motorlarını doğru bir şekilde yönlendirerek sitenize girmiş olan ziyaretçilerinize en doğru ve de en zengin içerikleri kaliteli bir şekilde sunmak olmalıdır. Unutulmaması gerekmektedir ki İnternet dünyasında yer alan bütün web siteleri kullanıcılar için yapılıyor, arama motorlarının kurallarına göre ise uyarlanıyor. Arama motorları için yapılmış olan siteler ise kullanıcılar için hiç bir şekilde yarar sağlamamaktadır.

Yorum yazın