Mobil Dünya

Android P İle Hayatımıza Girecek Bir Kaç Yenilik

Android P yakın zaman önce Google tarafından duyuruldu. Ardından denemek isteyen ve de geliştirici olanlara da belli telefonlar üzerinden verildi. Biz de Android P’yi dışarıdan takip etmek isteyenlere bir kaç özelliğinden bahsedelim. Yeni özellikler gün yüzüne çıktığında ya da geliştirilmeye devam edildiğinde sizlerle paylaşacağız.

Adaptif Batarya Özelliği

Bu özellik batarya kullanımını azaltmak için getirilmiş çok değerli bir özelliktir. Android P ile bu özellik sayesinde her uygulama telefonunuzu artık derin uykudan uyandıramayacak ve işlemciyi çalıştıramayacak. Sadece sık kullandığınız uygulamalar bunu yapabilecek. Bu uygulamalar pilin kullanım durumunda tespit edilecek ve telefon hangi uygulamaları sık kullandığınızı bilip onlara öncelik tanıyacak. %30 daha iyi bir batarya ömrü sunuyor.

Arayüz değişikliği

Apple iPhone X’in arayüzüne benzeyeceğini ya da onun gibi kullanışlı olacağını söylesek yalan olmaz. Merak ettiğimiz bu arayüz bakalım kullanıcı deneyimi konusunda neler vadediyor.

Uygulama Eylemleri özelliği

Telefonunuzu nasıl kullanıyorsunuz, hangi uygulamaları ne sıklıkla açıyorsunuz ve bu uygulamalarda ne kadar vakit geçiriyorsunuz? Bunun gibi bilgileri toplayarak sizlere uygulamaları daha hızlı açma, daha kullanışlı bir hız sunacak olan Android P daha bir çok özelliğe sahip.

Yeni özellikler gün yüzüne çıktığı zaman sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın