Mobil Dünya

Android 7 Batarya şarj sorunu

Merhaba arkadaşlar kullanmakta olduğum samsung a5 2016 cihazımı 7 sürümüne güncelledim fakat bir çok yerde bazı sorunlar ile karşılaşan arkadaşların yazılarını okudum bende oluşan iki sorun var
1. Batarya çok çabuk tükenmekte örneğin ekran süresi 6-8 arası iken 3-4 saat aralığına indi.

2. Hızlı şarj kapatma olayı bende çalışmadı ayarlardan kapatıyorum ama yine hızlı olarak şarj almakta cihazım.

Benim gibi bir çok arkadaşta böyle sorunları gördüm çözümünü ise ne yaptıysam bulamadım en son çare olarak sürüm 6.0.1 e geri döndüm ve batarya performansım eskisi gibi düzeldi.

Dün gece 2 de %45 olan şarjım 2 saatlik telefon görüşmesi ve bir kaç uygulama ve İnternet’e girdikten sonra uyudum

hala kullanıyorum ve şarjım şuan %21 eğer sizlerde 7 nougat sürümüne güncellemişseniz böyle sorununuz varsa

6 sürümüne geri dönüş yapın farkı zaten hissedecek ve göreceksiniz.

Bazı yerlerde 6 sürümünü yükleyip tekrar 7 ye odin ile güncellerseniz sorun çözülür gibi yazılar yazılmış ama ben denemediğim için bilmiyorum onu.

EK OLARAK ROM YÜKLEMEK GARANTİ DIŞI BIRAKMAZ SAMSUNG KULLANICISI İSENİZ KNOX SAYACI ORJİNAL ROM YÜKLEDİĞİNİZ SÜRECE ARTMAZ.

BİZZAT BEN YAPTIM SAYAÇ ORJİNAL ROMLARDA ARTMAMAKTADIR AMA FARKLI MOD VE ROM YÜKLERSENİZ

ERİŞİM İZNİ OLMAYAN BAZI SİSTEM DOSYALARINA DEĞİŞTİRİLMİŞ ROMLAR ERİŞİM SAĞLADIĞI İÇİN KNOX SAYACI ROOT GİBİ ALGILAYIP SAYACI ARTIRMAKTADIR.

Siz değerli arkadaşlarıma yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Bir sorunu olan veya sorusu olan varsa altta yorum bırakabilir. En kısa sürede cevaplamaya çalışacağım.

3 Yorumlar

 • Selam
  Çok teşekkür ederim güzel bir anlatım yapmışsınız aynı şekilde bende de vardı o sorunlar ama bende 6 sürümüne geri döndüm şuan için bir problem yok fakat Android 7 sürümünde olan volte bu sürümde yok galiba bende çıkma aynı şekilde vowifi de yok ben kullanmadığım için onları önemsemiyorum olsada olur olmasada

 • Merhaba bende A5 2017 aldım ve telefon Android 7 ve memnun değilim Odin ile 6 ya dönmek istiyorum fakat garanti dışı kalır diye korkuyorum sorun olur mu acaba

  • Merhaba
   Telefonunuz için uygun yazılım varsa 6 sürümünde odin ile 6’ya dönebilirsiniz.
   Odin knox sayacını artırmadığı için cihazınız garanti dışı kalmaz korkmanıza gerek yok ancak farklı yazılım yüklerseniz garanti dışı kalır knox sayacı artacağı için o yüzden orjinal yazılımlarda istediğiniz kadar yükseltme veya düşürme işlemini odin ile yapabilirsiniz garanti dışı kalmaz.

Yorum yazın